Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Krajské preference nejvíce rostou koalici PRO JIŽNÍ ČECHY

Agentura Phoenix research on-line zveřejnila unikátní výzkum aktuálních voličských nálad před blížícími se krajskými volbami. Aktuální měření bylo provedeno na vzorku 9 308 respondentů ve dnech 28. května až 27. června2016.

V Jihočeském kraji zaznamenala nejvyšší nárůst preferencí koalice PRO JIŽNÍ ČECHY, kterou tvoří Starostové a nezávislí, Občané pro Budějovice a TOP 09. Oproti květnovému měření se její odhadovaný volební zisk navýšil o další 1,1 procenta na současných 6,2 %.

„Vzrůstající podpory jihočeských voličů naší koalici PRO JIŽNÍ ČECHY si velmi vážím a s ostatními uděláme vše pro to, aby rostla i nadále, ideálně geometrickou řadou. To by totiž znamenalo dvouciferný volební zisk, díky kterému bychom zamezili pokračování současné krajské koalice ČSSD a KSČM,“ komentuje volební průzkum lídr společné kandidátky, starosta Lišova Jiří Švec.

Kompletní kandidátku a program zveřejnila koalice PRO JIŽNÍ ČECHY na webových stránkách projiznicechy.cz. Volby do zastupitelstva Jihočeského kraje se uskuteční 7. a 8. října.

160712_phoenix-narust-pref