Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Představujeme naše kandidáty: JIŘÍ ŠVEC

Bc. Jiří Švec, starosta města Lišov, 40 let

01_svecNarodil se 28. listopadu 1975 v Českých Budějovicích. V komunální politice působí již od roku 2002, kdy byl zvolen předsedou samosprávy v místní části města Lišov. O čtyři roky později, v roce 2006, se stal místostarostou města Lišov a v roce 2010 byl zvolen jeho starostou. Post starosty města obhájil i v roce 2014. Mezi nejdůležitější záměry, realizované pod jeho vedením, patří například restrukturalizace a modernizace městské komunální firmy Služby Lišov s.r.o., nebo rekonstrukce a digitalizace městského kina Svět. Podařilo se mu také výrazně zlepšit podmínky pro fungování sociálních služeb na Lišovsku, když město pod jeho vedením zmodernizovalo Dům s pečovatelskou službou a zlepšilo podmínky pro fungování pečovatelských služeb. Nyní v Lišově plánují stavbu Domova pro seniory a tento záměr již schválilo zastupitelstvo města.

Za největší pracovní úspěch, který je ale podle jeho slov „úspěchem společným“, považuje schopnost rady a zastupitelstva města Lišov, najít vždy společnou řeč v zájmu města a jeho obyvatel.

Je 18 let ženatý a má dvě dcery (18 a 14 let). Pokud mu to pracovní vytížení dovolí, plánuje se svou ženou procestovat Evropu na motorce.