Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Představujeme naše kandidáty: JOSEF KNOT

JUDr. Josef Knot, MBA, místostarosta města Písek, 44 let

02_knotJosef Knot se narodil 2. října 1972 v Písku. Absolvoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity. V roce 2013 získal titul MBA.

Po praxi v advokátní kanceláři pracoval pět let u zahraniční investiční skupiny ARCA Capital, a.s., nejdříve jako právník se zaměřením na finance, posléze jako investiční manažer. V roce 2004 se vrátil zpět do rodného Písku a realizoval tu i několik developerských projektů.

V roce 2010 se rozhodl nabyté zkušenosti využít ve prospěch svého města a zapojil se do komunální politiky. Vybral si konzervativní stranu TOP 09, která hájí hodnoty, jimž věří. Ve volbách písecká TOP 09 uspěla a její kandidáti zasedli v zastupitelstvu. Po vleklé politické krizi v roce 2011 TOP 09 vstoupila do koalice a Josef Knot obsadil post neuvolněného místostarosty. Ve své gesci měl oblast rozvojové a dotační politiky města. Za jeho působení se podařilo získat potřebné dotační prostředky z národních i evropských zdrojů na řadu projektů, které pomohly rozvoji Písku a zvýšily kvalitu bydlení občanů např. na sídlištích.

Navázat na započatou práci mohl po komunálních volbách v roce 2014. Zastupitelstvem byl zvolen 1. místostarostou a do své gesce získal investice, finance a dopravu. Před vedením města stojí velké výzvy, za všechny jmenujme projekt výstavby nového plaveckého bazénu či přestěhování městské knihovny a její modernizace. Podařilo se také díky spolupráci se soukromými investory a ČVUT zapojit Písek do projektu Smart City, což městu umožní využívat moderní technologie, např. k šetrnějšímu nakládání s energiemi, k efektivnímu řízení dopravy či plánování investic. Projekt Smart City bych také rád přenesl i na úroveň kraje.