Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Představujeme naše kandidáty: MARTIN GREGORA

MUDr. Martin Gregora, primář Dětského oddělení Nemocnice Strakonice, 51 let

10_gregoraNarodil se 10. dubna 1965 ve Strakonicích. Je ženatý a má dvě děti. Promoval na II. Lékařské fakultě UK, kde získal atestaci z pediatrie I. a II stupně.

Pracuje jako primář Dětského oddělení Nemocnice Strakonice a jako lékař dětské ambulance Nemocnice Vimperk a.s. Je členem pracovní skupiny dětské endokrinologie MESPE (Middle European Society on Pediatric Endokrinology). Věnuje se také publikační činnosti, je autorem několika populárně naučných knih pro rodiče.

V roce 2006 až 2010 působil jako zastupitel města Strakonice za hnutí Nestraníci. V roce 2010 uspěl na jihočeské kandidátce TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny, v průběhu volebního období 2010 až 2013 se v Poslanecké sněmovně podílel na prosazení několika novel zákona především v oblasti zdravotnictví. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2014 kandidoval za TOP 09 a STAN v obvodu Strakonice. Ve druhém kole jen těsně prohrál.

Jeho zálibou je sport, především cyklistika a lyžování a výtvarné umění. Ve volném čase tvoří dřevěné skulptury a plastiky.