Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Představujeme naše kandidáty: PAVEL KLÍMA

Mgr. Pavel Klíma, ředitel ZŠ a MŠ Malšice, zastupitel městyse Malšice, 45 let

05_klimaNarodil se 26. května 1971 v Táboře, v současnosti žije v obci Obora u Malšic. Je ženatý a má 3 děti. Vystudoval učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích.

V letech 1996 až 2003 působil jako učitel na 5. ZŠ v Táboře. Roku 2003 byl jmenován ředitelem ZŠ a MŠ Malšice. A v době jeho působení se podařilo obecní školu stabilizovat a získat nové žáky i předškoláky. Dnes je škola naplněná a vzkvétá.

Jeho výtvarná tvorba naplňuje hlavní umělecké i životní krédo: Necituj. Vyjadřuje osobní a velmi autentický přístup k umění i životu. Je členem Asociace jihočeských výtvarníků a výtvarné skupiny KOSA. Zároveň v Galerii Malšice působí jako kurátor. Dnes si tato regionální galerie získala široký nadregionální ohlas.

Dlouhodobě se věnuje podpoře Domácího hospice Jordán. V tomto roce pořádá již třetí dobročinnou aukci výtvarných děl. V minulých letech se podařilo vybrat vždy cca 150 000 Kč. Současný projekt, který běží již od minulého roku, propaguje hospicovou činnost pomocí projektu Židlička pro hospic.

Je také angažovaný v komunální politice. Od roku 2006 je členem malšického zastupitelstva, při komunálních volbách 2014 získal nejvyšší počet preferenčních hlasů. Jeho velkou devizou je schopnost dívat se na problémy kolem sebe nejen pohledem obyvatele venkova, ale i města a do života obce tak vnést především kulturní život a přitom ctít její původní ráz.

V roce 2014 vstoupil do TOP 09, konkrétně do městské organizace Tábor, od dubna 2015 je předsedou regionálního výboru Táborsko a od června místopředsedou jihočeského krajského výboru. Tato strana jej oslovila svým konzervativním přístupem i důrazem na křesťanské hodnoty.

Aktivně se zajímá o prostředí, které sdílí se svými spoluobčany. V zájmu zachování kvality života se proto postavil do čela protestů proti rozšiřování těžby bentonitu na území mezi obcemi Maršov a Obora, kde má být 50hektarový dobývací prostor.