Koalice STAN, HOPB a TOP 09 v krajském zastupitelstvu

Představujeme naše kandidáty: TOMÁŠ CHOVANEC

Mgr. Tomáš Chovanec, projektový manažer, člen správní rady Nadace města Č. Budějovice pro podporu vzdělávání a vědy, 37 let

09_chovanecNarodil se 11. července 1979 v Prachaticích. Je ženatý a má dvě děti. Vystudoval Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity obor rehabilitační péče.

Pracuje v neziskové organizaci Centrum pro komunitní práci (CpKP) jižní Čechy. Zaměřuje se na sociální služby a podporu poskytovatelů sociálních služeb a to prostřednictvím realizací různých projektů financovaných především z Evropského sociálního fondu. Samostatně se pak specializuje na problematiku zaměstnávání zdravotně postižených. V rámci své profese se spolupodílel na různých strategických dokumentech v oblasti sociálních služeb, konzultacích v oblasti standardů kvality a řízením projektů. Od roku 2009 je externím hodnotitelem projektů pro MPSV a MPO. Od roku 2007 pracuje jako externí konzultant poradenské společnosti V.I.A. Praha, a.s., kde připravuje projekty v oblasti vzdělávání a lidských zdrojů a řídí projekty např. ve společnostech Mladá fronta, a.s., SAFINA, a.s., a NetCentrum, s.r.o.

V roce 2011 se stal členem hnutí Občané pro Budějovice a aktivně se zapojuje do politického dění ve městě.

Volný čas tráví vysokohorskou turistikou, pobytem v přírodě a příležitostně i paintballem. Je aktivním členem MENSA ČR.